רכישת נכס דיגיטלי: 4 שאלות נפוצות על התחום שמטריף את העולם

רכישת נכס דיגיטלי
אם שמעת על אפשרות לרכישת נכס דיגיטלי אבל לא ממש הבנת מה זה אומר - המאמר הזה בשבילך. אספנו שאלות נפוצות בתחום וענינו עליהן אחת אחרי השניה

שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp

המון ישראלים שואלים בשנים האחרונות על האפשרות לרכישת נכס דיגיטלי. הם מתעניינים בתחום כאלטרנטיבה להשקעה בנדל"ן או מתוך רצון ליצור לעצמם הכנסה פסיבית.

יחד עם זאת, השוק הזה של נכסים דיגיטליים חדש יחסית עבור רוב האנשים, ולכן עולות להם המון שאלות שיוצרות חשש כבד מפני מהלך כזה.

לכן, החלטנו לפרסם את המאמר הזה שנועד לענות על שאלות נפוצות שעולות בשלב כזה או אחר במסגרת הרצון של הרבה ישראלים להיות הבעלים של נכס דיגיטלי.

לפני שנענה על השאלות הנפוצות, חשוב לנו לציין שעולם הנכסים הדיגיטליים הוא עולם עשיר ומגוון. נכס דיגיטלי יכול להיות אתר אינטרנט, חשבון אינסטגרם, ערוץ יוטיוב, אפליקציה, חנות אמזון ועוד המון אפשרויות אחרות.

נכס דיגיטלי יכול ליצור הכנסה פסיבית משמעותית, אך גם יכול להיות כמו אבן שאין לה הופכין. לכן, לפני כל החלטה על רכישת נכס דיגיטלי, חשוב להבין שברור לך איך הוא מייצר עבורך הכנסה.

מה זה נכס דיגיטלי?

כפי שכבר ציינו, נכס דיגיטלי יכול להיות כל דבר שנמצא באינטרנט. בין אם מדובר על אתר אינטרנט, על דף פייסבוק, חשבון אינסטגרם או אפליקציה.

בזמן שכל אחד יכול ליצור בקלות נכס דיגיטלי (הרי לא בעיה לפתוח עמוד פייסבוק), העניין המסובך יותר הוא לגרום לנכס הדיגיטלי לייצר הכנסה.

איך נכס דיגיטלי יכול לייצר לי הכנסה?

עולם הדיגיטל פתח בפנינו המון דרכים ואפשרויות ליצור הכנסה מנכסים דיגיטליים. כדי להבין את זה, נתחיל בדוגמאות מוכרות שמייצרות לבעלים שלהם המון הכנסות.

ניקח לדוגמא את קים קרדשיאן. יש לה המון מקורות הכנסה, ואחד הבולטים בהם הוא האינסטגרם שלה. מי שעוקב אחריה, יודע שהרבה פעמים היא מעלה "סטוריז" או פוסטים עם כל מיני מוצרים.

על כל סטורי שהיא מעלה, היא יכולה להרוויח מאות אלפי דולרים ואולי אפילו יותר. מבחינתה, חשבון האינסטגרם שלה הוא נכס דיגיטלי מניב, שמייצר לה הכנסות גבוהות מאוד במינימום עבודה.

לא כולנו קים קרדשיאן, ולכן לא כולנו נצליח להרים חשבון אינסטגרם עם מיליוני עוקבים. למזלנו, יש דרכים נוספות שניתן לייצר באמצעותן הכנסות.

לצורך הדוגמא הזאת, ניקח את הנכסים הדיגיטליים שלנו, Digital Assets. אנחנו בונים ומקדמים אתרים בנישות של עסקים קטנים ובינוניים בארצות הברית. לדוגמא: אתר לאינסטלטור בפילדלפיה.

את האתר הזה אנחנו מקדמים בתוצאות החיפוש בגוגל עד שהוא מגיע למקומות הראשונים בתוצאות החיפוש. בשלב הזה, כל תושב פילדלפיה שמחפש בגוגל אינסטלטור שקרוב אליו – ייראה את האתר שלנו, ויוכל להיכנס אליו ולהשאיר פרטים או להתקשר לטלפון שמופיע באתר.

כל טלפון כזה או פרטים שהושארו באתר, שווים כסף. הרי יש לא מעט אינסטלטורים בפילדלפיה שישמחו ללקוחות נוספים.

צוות המכירות שלנו מאתר אינסטלטורים שפועלים באותו איזור, ומציע להם לשכור את האתר בדמי שכירות חודשיים. בתמורה, האינסטלטור ששוכר את האתר נהנה מזרם שוטף של לקוחות חדשים בלי לבזבז זמן על שיווק, קידום וכו'.

האם רכישת נכס דיגיטלי נרשמת על שמי?

המון אנשים שואלים אותנו לגבי הבעלות על נכס דיגיטלי. הרי מדובר על משהו "באוויר", בלי שאפשר באמת לגעת בו כמו נדל"ן פיזי.

לנכסים פיזיים, כמו דירה, בניין, בית או נדל"ן מסחרי, יש טאבו. אם הנכס נרשם על שמך בטאבו – הוא שלך. באותה שיטה פועל גם האינטרנט, בכל הנוגע לבעלות על אתרים.

רכישת נכס דיגיטלי

לכל אתר אינטרנט יש דומיין ייחודי – הכתובת של האתר ששייכת רק לאתר הזה. הדומיין שלנו, לדוגמא, הוא https://digital-assets.co.il/.

כל דומיין כזה נרשם תחת אדם או ישות משפטית מסוימת ברשם הדומיינים. הרשם הוא כמו הטאבו של אתרי אינטרנט. לצורך העניין, האתר שלנו רשום על שם החברה, ואסור לאף אחד להשתמש בו.

לכן, לפני רכישת נכס דיגיטלי חשוב לבדוק תחת מי יירשם הנכס. הלקוחות שלנו, אגב, נרשמים ברשם הדומיינים כבעלים של הנכסים הדיגיטליים, דבר שמעניק יציבות וביטחון שיש להם משהו ביד, ולא אתר "באוויר".

האם רכישת נכס כזה מתאימה לכולם?

כפי שכבר ציינו מקודם, רכישת נכס דיגיטלי יכולה להיות החלטה כלכלית מצוינת, אבל גם עלולה להתגלות כבעייתית. לצורך הדוגמא, חנות אמזון יכולה להיות נכס דיגיטלי שמניב הכנסה משמעותית, אבל אם אין לך מושג בניהול חנות כזאת, התמודדות עם ספקים ונותני שירות, מתן שירות ללקוחות וכיוצא בזה – היא עלולה ליפול מהר מאוד.

לכן, ב-Digital Assets יצרנו מודל של שותפות בינינו לבין הלקוחות שלנו. אנחנו מביאים את הידע, המקצועיות והיכולות והלקוחות שלנו מביאים את המימון להקמת הנכסים.

בעזרת השותפות הזאת, כל לקוח שלנו יודע שיש אנשי מקצוע מעולים שמנהלים את הנכס שלו ודואגים שהאתר יניב את ההכנסה הגבוהה ביותר שהוא יכול.

למעשה, פרט למימון הראשוני, עבור הלקוחות שלנו מדובר על הכנסה פסיבית לכל דבר ועניין, מכיוון שהם נהנים מסיסטם שפועל מאחורי הקלעים.

לפרטים נוספים על רכישת נכס דיגיטלי שעובד בשבילך, מלאו את הפרטים וניצור אתכם קשר בהקדם.

קבל את כל הפרטים על נכסים דיגיטלים מניבים

כדאי לקרוא גם...