פלטפורמות להכנסה פסיבית: נכס פיזי מול נכס דיגיטלי מניב

פלטפורמות להכנסה פסיבית
כשחושבים על פלטפורמות להכנסה פסיבית, בדרך כלל חושבים על נדל"ן פיזי כמו דירה להשקעה. האם זו באמת האפשרות הטובה? במאמר הזה תקבלו נקודת מבט אחרת

שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp

האם יש פלטפורמות להכנסה פסיבית יותר טובות מפלטפורמות אחרות? את השאלה הזאת שואלים את עצמם המון ישראלים, שרוצים ליהנות מהכנסה נוספת בלי מאמץ – אבל לא יודעים מאיפה להתחיל. 

בדרך כלל, כשמדברים על הכנסה פסיבית, המחשבה נעה אל נכס להשכרה כמו דירה בפריפריה, נדל"ן מסחרי בישראל או בחו"ל. 

אם זה גם מה שעבר לך בראש כשחשבת על פלטפורמות להכנסה פסיבית, המאמר הזה יעשה לך סדר בראש בהבנה של מה זו הכנסה פסיבית והאם נכס פיזי להשקעה נכנס להגדרה הזאת. 

מה זו הכנסה פסיבית

הכנסה פסיבית כשמה כן היא – הכנסה כלשהי של כספים בלי שום מאמץ. כלומר, בניגוד למשכורת, הכנסה פסיבית אמיתית לא דורשת שעות ממושכות במשרד. בקיצור – ההכנסה פסיבית היא הדרך להכניס כסף בלי להפסיד עבורו זמן. 

האם יש באמת הכנסה פסיבית לחלוטין? 

האמת היא שככל הנראה אין דבר כזה. כל הכנסה דורשת לבצע פעולה כלשהי. העניין הוא, שבעוד שיש הכנסות – כמו משכורת – שדורשת מאיתנו הרבה שעות, ישנן הכנסות שדורשות הרבה פחות השקעה של זמן.

לכן, במקום להתמקד בניסיון להגיע להכנסה שהיא 100% פסיבית, כדאי לחשוב איך אנחנו יכולים להרוויח כמה שיותר תוך בזבוז של כמה שפחות זמן ומשאבים.

האם נכס להשקעה נחשב השקעה פסיבית?

נכס להשקעה נחשב כאחת הפלטפורמות להכנסה פסיבית שישראלים רבים שואפים אליה. על פניו, מדובר באמת בהכנסה פסיבית

המשקיע רכש דירה לצורך העניין, ולאחר הרכישה הוא הביא שוכרים לנכס. המשקיע יכול להיות בכל מקום בעולם, ודמי השכירות ייכנסו לחשבון הבנק שלו. 

העניין הוא, שדברים שרואים משם – לא רואים מכאן. כל בעל נכס להשכרה יודע שלא מדובר בהכנסה פסיבית לחלוטין. 

מדי פעם יתעורר הצורך למצוא שוכרים חדשים, וזו פעולה אקטיבית שכוללת פרסום הנכס, הצגתו לשוכרים פוטנציאליים, חוזים, גבייה וכו'. 

חוץ מזה, פעמים רבות יש צורך בתיקונים ושיפוצים בנכס. אף בעל נכס לא אוהב שהדייר שלו מתקשר לספר שיש נזילה, או שהדוד התקלקל. 

כשמדובר בנכס למגורים, התיקונים האלה עלולים להגיע לעשרות אלפי שקלים, בייחוד אם מדובר על דירה ישנה. בעיות צנרת עלולות לדרוש החלפה של כל הצנרת בבית, או של אחד הקווים בבית. עבודת תיקון כזאת עשויה לגרום להפסד גדול מאוד – גם של כסף וגם של זמן והתעסקות עם קבלנים, אנשי מקצוע וכיוצא בזה. 

כדי להפוך נכס פיזי לפלטפורמה מומלצת להכנסה פסיבית, אפשר להביא איש מקצוע שכל עיסוקו יהיה לנהל את הנכס. 

הוא יהיה אחראי להביא אנשי מקצוע במקרה של תקלות, הוא יהיה אחראי להתנהל מול השוכרים, הוא יהיה אחראי למציאת שוכרים במקרה של חילוף והוא למעשה יוריד מכם את כל הנטל שעומד מאחורי השכרת דירה. 

יחד עם זאת, ההתעסקות שלו לא תהיה בחינם. כדי ליהנות מהכנסה פסיבית מנכס פיזי, תצטרכו לשלם לחברה או לנותן שירות שעושה זאת. 

כשמדובר על נכס פיזי, שעלותו עומדת בדרך כלל על קרוב למיליון שקלים (ואפילו יותר), כל נתח שיורד מההחזר עלול לכאוב. 

הרי גם ככה, התשואה על נכס פיזי להשקעה עומדת על אחוזים בודדים בשנה. 

פלטפורמות להכנסה פסיבית – מהפכת הדיגיטל

אם בעקבות הדברים שקראת עד עכשיו קצת ירד לך מהרעיון של הכנסה פסיבית מנכס פיזי להשקעה – יש סיכוי טוב שהרעיון הבא יקסום לך. במקום נכס פיזי להשקעה, אפשר לרכוש נכס דיגיטלי וליהנות מהכנסה פסיבית באמצעותו. 

מה זה נכס דיגיטלי מניב?

נכס דיגיטלי כשמו כן הוא. מדובר בנכס שנמצא בעולמות הדיגיטל, בניגוד לנכס פיזי כמו דירה, משרד או מחסן. נכס דיגיטלי יכול להיות אתר אינטרנט, חשבון אינסטגרם, ערוץ יוטיוב, חנות באמזון או אפליקציה – ויש עוד המון אפשרויות.

למרות שמדובר בנכס שאינו פיזי במהותו, ההכנסות שניתן לייצר מנכסים דיגיטליים הם עצומות. רק לשם ההמחשה, החברות הרווחיות ביותר בעולם כיום הן חברות מתחום הדיגיטל, ולא חברות מתחום הבנייה, לדוגמא. 

אבל לא רק אמזון וגוגל יודעות לייצר הכנסות בדיגיטל. היום כל חנות יודעת שהיא יכולה להקפיץ את ההכנסות שלה אם רק תפתח חנות איקומרס ותאפשר ללקוחות לרכוש מוצרים באינטרנט. 

כל עסק יודע שהוא יכול להביא הרבה יותר לקוחות אם יפרסם את עצמו באינטרנט. 

העובדה הזאת היא היסוד שעליו הנכסים הדיגיטליים שלנו, Digital Assets, מושתתים. אנחנו מקימים נכסים דיגיטליים שמייצרים הכנסה פסיבית בשיטה מאוד פשוטה, שעובדת לנו כבר שנים. 

אתרי לידים כפלטפורמות להכנסה פסיבית

הנכסים שאנחנו מייצרים נקראים "אתרי לידים", והם נועדו להביא לקוחות לעסקים קטנים ובינוניים. אנחנו מתמקדים כיום בעסקים בנישות רבות בארצות הברית. 

האתרים שלנו ממוקדים בנישה מקצועית + איזור גיאוגרפי, כדי להביא לקוחות מדוייקים לעסקים שונים.

לשם המחשה, אנחנו יכולים להקים אתר בשם "שיפוץ מטבח בארקנסו". את האתר הזה נקדם בתוצאות החיפוש, עד שנגיע למצב שבו כל מי שנמצא בארקנסו ורוצה לשפץ את המטבח שלו – ייחשף לאתר שהקמנו בכל פעם שהוא מחפש בעל מקצוע רלוונטי בגוגל. 

סיכוי סביר שאותו אדם שמחפש בעל מקצוע לשפץ את המטבח שלו ייכנס לאתר שלנו וישאיר שם פרטים – או יתקשר למספר שמופיע שם – כדי לקבל הצעת מחיר או שירות. 

בשלב הזה, צוותי המכירות שלנו מאתרים עסקים רלוונטיים שנותנים שירות מתאים באיזור הרלוונטי, ומציעים להם לשכור את האתר תמורת דמי שכירות חודשית. 

אתרים כמו שלנו מושכרים בעלות של בין 500 ל-1,200 דולר בחודש. העסק בארצות הברית נהנה מזרם שוטף של לקוחות חדשים בלי להתאמץ על שיווק. 

איך הלקוחות שלנו מרוויחים מנכסים דיגיטליים?

כל נכס דיגיטלי שאנחנו מקימים, אתר לידים כזה, שייך ללקוח אחר ונמצא בבעלותו. דמי השכירות מועברים מהשוכר ישירות אל בעל האתר – הלקוח שלנו. 

כדי לאפשר ללקוחות שלנו ליהנות מהכנסה פסיבית אמיתית, בלי שום צורך להשקיע זמן ומאמץ בניהול וקידום הנכס, אנחנו שותפים של כל הלקוחות שלנו. 

השותפות הזאת מבטיחה לכל לקוח שיש חברה מקצועית, עם צוותים ברחבי העולם, שעושה ככל שביכולתה כדי שהנכס יהיה כמה שיותר רווחי. 

אנחנו דואגים להקמת האתר, לקידום שלו, לתיקונים ולשיפורים במידת הצורך, למציאת שוכרים ולהגדלת הרווחיות שלו. ככה גם הלקוחות שלנו מרוויחים יותר, וגם אנחנו. 

העובדה הזאת מעניקה ללקוחות שלנו ביטחון מלא וראש שקט. הם לא צריכים לדאוג לשום דבר, כי אנחנו דואגים להכל בשבילם. 

הרווחיות הגבוהה של אתרי לידים בנישות שאנחנו עוסקים בהם, יוצרת מצב שבו גם לאחר תשלום החלק שלנו בשותפות – ההכנסה הפסיבית נותרת גבוהה יחסית, ובלי שום התעסקות מצד הלקוח.

למעשה, עבור מי שמחפש פלטפורמות להכנסה פסיבית, נכס דיגיטלי של Digital Assets יכול להיות בחירה מצוינת. אחרי הכל, לא סתם המוטו שלנו הוא "נכס דיגיטלי שעובד בשבילך.

קבל את כל הפרטים על נכסים דיגיטלים מניבים

כדאי לקרוא גם...