נכס דיגיטלי למכירה: כל מה שצריך לדעת לפני קניה של נכס דיגיטלי

נכס דיגיטלי למכירה
כאן תמצא כמה בדיקות שחייבים לעשות לפני קנייה של נכס דיגיטלי למכירה. המאמר הזה יעשה לך סדר בראש ויעזור לך לשמור על הכסף שלך

שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp

שוק הדיגיטל בישראל צובר תאוצה, ויותר ויותר ישראלים מחפשים נכס דיגיטלי למכירה, במטרה לייצר לעצמם אפיק הכנסות נוסף.

עולם הנכסים הדיגיטליים מלא בהזדמנויות מצוינות לתפוס בעלות על "נדל"ן" שווה שיכול לייצר לך הכנסה נוספת. יחד עם זאת, כמו כל דבר אחר בחיים, לפני שאתה שולף את הארנק – יש כמה דברים שחשוב לדעת כדי למקסם את ההצלחה שלך.

לפני שניכנס לדרכים לבחון נכס דיגיטלי למכירה, חשוב קודם כל להבין את עולם הנכסים הדיגיטליים, את ההזדמנויות שהם מעניקים לך וכיצד כל התחום הזה פועל.

מה זה נכס דיגיטלי?

נכס דיגיטלי הוא כל דבר שנמצא ברשת. הנכסים הנפוצים הם אתרי אינטנט, חשבונות פייסבוק ואינסטגרם, ערוצי יוטיוב, אפליקציות וחנויות אמזון. יש כמובן סוגים נוספים, אך אלה הנפוצים ביותר.

על פניו, קל מאוד להקים נכס דיגיטלי. הרי מי לא יודע לפתוח דף פייסבוק או פרופיל באינסטגרם. העניין הוא שיש הבדל בין נכס דיגיטלי, לבין נכס דיגיטלי מניב.

ההבדל הזה מהווה נקודה מרכזית שמביאה אותנו בדיוק לשלב הבא, בו אנחנו רוצים לעסוק במאמר הזה.

איך בוחנים נכס דיגיטלי למכירה?

כאמור, נכס דיגיטלי יכול להיות הזדמנות מצוינת לייצר הכנסה נוספת. מצד שני, ממש כמו בכל תחום שבו מעורבים כספים, יש לבדוק טוב טוב כל נכס דיגיטלי למכירה כדי לוודא שאתה הולך להרוויח.

הדרך לבחון נכס דיגיטלי למכירה תלויה בעיקר בך, הרוכש. אם יש לך ניסיון בקידום אתרים, באיקומרס או במונטיזציה של נכסים דיגיטליים מניבים – ככל הנראה יש לך את כל הכלים הדרושים כדי לבחון את ההזדמנות שעומדת לפניך.

אבל מה יעשה מי שאין לו את הבסיס וההיכרות המוקדמת עם עולם הדיגיטל, הרשתות החברתיות או אי-קומרס? האם הוא ייאלץ לוותר על כל הזדמנות כזאת?

התשובה היא שגם מי שאין לו ידע וניסיון בתחומים האלה יכול ליהנות מנכס דיגיטלי שמייצר לו הכנסה.

הצלחתי להבין איך הנכס מייצר הכנסה?

השלב הראשון בבחינה של נכס דיגיטלי למכירה הוא הבסיס: האם אני מצליח להבין איך הנכס הזה מייצר הכנסה?

עולם הדיגיטל עשוי להיות מורכב להרבה אנשים, אבל בשורה התחתונה מדובר כאן על נכס שיכול לייצר הכנסה. לפני שאתה שולף את האשראי, שאל את המוכר כיצד הנכס שלו מייצר הכנסה.

אם המוכר לא מצליח להסביר לך איך הנכס מייצר הכנסה גם בעזרת כמה וכמה הסברים – זו נורה אדומה. שים לב שאין הדבר אומר שמדובר בנכס לא מוצלח.

יכול להיות שהמוכר פשוט לא מצליח להסביר את עצמו כמו שצריך, אך בשורה התחתונה, הקונה צריך להבין בדיוק איך הנכס שלו פועל, לפחות ברמה מסוימת.

אני יודע לתפעל נכס כזה לבד?

השאלה השניה שכל רוכש צריך לשאול את עצמו לפני שהוא קונה נכס דיגיטלי למכירה הוא האם הוא מסוגל לנהל את הנכס הזה בעצמו.

בשורה התחתונה, כל נכס דיגיטלי דורש התעסקות ברמה כזאת או אחרת. אם מדובר למשל באתר אינטרנט שמביא טראפיק (תנועת גולשים) באמצעות קידום במנועי החיפוש – הרי שיש צורך לשמר את עבודת הקידום כדי להשאיר את האתר במקומות גבוהים.

האם אתה יודע איך לקדם אתר, או לפחות איך לשמור על המיקומים שלו בתוצאות החיפוש?

אם התשובה לשאלה הזאת היא "לא", זו נקודה שחשוב להתייחס אליה, אבל גם היא לא צריכה למנוע ממך ליהנות מהעולם הזה של הנכסים הדיגיטליים.

כדי להסביר את הנקודה הזאת, נשווה את עולם הנכסים הדיגיטליים לעולם הנכסים הפיזיים. הרבה ישראלים מחזיקים בדירה להשקעה, והדירה הזאת מייצרת להם הכנסות בצורה של שכר דירה.

נכס פיזי, כמו דירה להשקעה, דורש תחזוקה מסוימת. לפעמים צריך לתקן את הדוד כי פתאום אין מים חמים, או שצריך לתקן סתימה בביוב.

האם זה אומר שכל מי שיש לו דירה להשקעה מבין בתחום האינסטלציה או תיקון הדודים? ממש לא! הוא יודע שבמקרה כזה, הוא ימצא איש מקצוע שיעשה את העבודה עבורו בתמורה לסכום מסוים.

כאשר יש לך אפשרות לרכוש נכס דיגיטלי למכירה, ואין לך ידע מספיק כדי לנהל נכס כזה, ניתן להוציא את עבודת הניהול החוצה. לכן מומלץ לבדוק מחירים של תחזוקה.

ניתן גם להתייעץ עם בעל הנכס כדי להבין כמה פעולות תחזוקה הוא מבצע ברמה החודשית.

חשוב לבדוק נתונים

מעבר לכל אלה, חשוב מאוד לראות מספרים ונתונים של הנכס הדיגיטלי. בקש מהמוכר לראות כמה תנועת גולשים יש בנכס, כמה הכנסות הוא ייצר עד כה, ממתי הוא באוויר וכו'.

הנתונים האלה יעזרו לך להבין את היכולת של הנכס הזה להתפתח עוד, או שאולי הוא הגיע לקצה גבול היכולת שלו.

אם כל הבדיקות האלה נראות לך מורכבות, דע לך שיש עוד כל מיני בדיקות שניתן לבצע על נכס דיגיטלי למכירה. יחד עם זאת, ישנה אפשרות נוספת.

האפשרות הזאת היא שותפות בנכס דיגיטלי עם חברה שמקימה, מקדמת ומתפעלת נכסים דיגיטליים. שותפות כזאת תתן לך את השקט הנפשי ואת הביטחון שיש לך שותף שעושה הכל כדי שהנכס ייצר כמה שיותר הכנסות.

אנחנו ב-Digital Assets שותפים בנכסים הדיגיטליים של כל הלקוחות שלנו. הם מביאים את המימון הראשוני להקמה ולקידום של הנכס, ואנחנו עושים את כל העבודה כדי שהנכסים שלהם יהיו כמה שיותר רווחיים.

הרווח של הלקוחות שלנו הוא הרווח שלנו!

לפרטים נוספים, מוזמן להשאיר את הפרטים כאן באתר והנציגים שלנו יצרו איתך קשר בהקדם.

קבל את כל הפרטים על נכסים דיגיטלים מניבים

כדאי לקרוא גם...