מה זה הכנסה פסיבית? כל מה שרצית לדעת על הדרך להרוויח בלי להתאמץ

מה זה הכנסה פסיבית
המון אנשים שואלים את עצמם מה זה הכנסה פסיבית. יש כל מיני שיטות לייצר לעצמכם הכנסה כזאת - ויש את השיטה שלנו, שבה אתם לא צריכים להתאמץ בכלל!

שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp

כשהיינו קטנים, אמרו לנו שבשביל להרוויח כסף צריך לעבוד קשה. מאז התבגרנו, וגילינו שיש דרך אחרת לייצר הכנסות. אם רצית לדעת מה זה הכנסה פסיבית – במאמר הזה נענה על השאלה הזאת. 

כשמדובר על תנועה של כסף, יש לכל אחד מאיתנו שני כיוונים – הכנסה של כסף, או הוצאה. בדרך כלל, לכל אחד מאיתנו יש כמה מקורות הכנסה:

  • משכורת
  • תשואות מהשקעות שונות
  • מתנות וירושות

עניין המשכורת ברור. אנחנו קמים לעבודה בבוקר, חוזרים אחר הצהריים-ערב, ובסוף החודש (או בעשירי לחודש), אנחנו מקבלים תלוש משכורת מהמעביד. 

עבור עצמאים, התהליך הזה הוא אותו תהליך, אלא שאין אף אחד שנותן תלוש משכורת, אלא העצמאי משלם לעצמו באמצעות העסק שלו. 

במסגרת של עבודה, אנחנו בעצם ממירים את הזמן שלנו תמורת כסף. לא משנה אם תחום העיסוק הוא נגרות, שיווק דיגיטלי או ייעוץ לתאגידים בינלאומיים. בסופו של דבר, כדי לייצר מהעיסוק הזה הכנסות – צריך לעשות פעולה אקטיבית. 

אם נניח שאותו נגר ירצה להיות פסיבי בעבודה שלו ולשבת כל היום רגל על רגל, כנראה שאם הוא שכיר, הוא יאבד את העבודה שלו. אם הוא עצמאי – הוא ככל הנראה לא יראה הרבה לקוחות ולא ירוויח שקל.

הכלל הזה נכון גם למשווקים בדיגיטל, גם ליועצים וגם לכל אחד שיש לו עבודה כשכיר או שהוא עצמאי.

ירושות ומתנות הן אמנם הכנסות פסיביות, אבל ברוב המקרים אסור לאף אחד מאיתנו לסמוך עליהן יותר מדי. נכון, יש כאלה שנולדו נכון למשפחות עשירות מאוד, והירושה שלהם מובטחת. 

עבור רבים אחרים, עדיף לא להסתמך על הכנסה כזאת, מכמה סיבות. הסיבה הראשונה היא שיש מספר מוגבל של ירושות שאדם מקבל. כולנו מכירים את המשפט "אמא יש רק אחת", וכך גם אבא, ויש גבול לכמות הפעמים שהם ילכו לעולמם ויורישו את כל עזבונם.

סיבה שניה היא שלעתים כאשר מגיעים לשלב הזה של חשיפת הצוואה, מגלים שהירושה לא מחולקת כפי שחשבנו. פתאום מי שהסתמך על קבלת הכסף הזה, ימצא את עצמו בבעיה קשה. 

הגיע הזמן להתייחס לתשואות של השקעות שונות. המהות של השקעה היא שאנחנו נותנים כסף לגוף מסוים, והוא מצליח לייצר ממנו הכנסות. כך מתנהלות השקעות בבורסה, כך מתנהלות השקעות בנדל"ן ועוד. 

יחד עם זאת, יש השקעות יותר פסיביות, ויש כאלה שכבר הופכות ליותר ויותר אקטיביות. הדוגמאות הבאות יעזרו יותר להבין מה זה הכנסה פסיבית לעומת אקטיבית. 

לצורך העניין, נניח שחסכת במהלך חייך 500 אלף ש"ח, והחלטת להשקיע אותו בנדל"ן. קנית דירה קטנה ונחמדה באיזה יישוב מתפתח בפריפריה, מצאת שוכר, והופ – בכל חודש נכנס לך לחשבון הבנק 2,000 ש"ח.

על פניו, זו נשמעת כמו השקעה פסיבית לחלוטין, לא? הבעיה מתחילה כאשר הטלפון פתאום מצלצל, והשוכר של הדירה מודיע לך שיש נזילה.

פתאום במקום לשבת רגל על רגל, צריך להתקשר לאינסטלטורים, לקבל הצעות מחיר, לבחור את הצעת המחיר המשתלמת ביותר, לוודא שהעבודה נעשית כמו שצריך ועוד ועוד ועוד.

במקום הכנסה פסיבית מהשקעה בנדל"ן, פתאום גילית שצריך מדי פעם לעבוד. 

כל אחד יכול ליהנות מהכנסה פסיבית

האמת היא שיש מי שמתנגד למונח הזה, בטענה שאין דבר כזה פסיבי. תמיד תהיה פעולה כלשהי שצריך לעשות. 

מי שחושב ככה – צודק. העניין הוא, שלפעמים הפעולה שצריך לעשות היא כל-כך קטנה, שכבר אין לה משמעות אמיתית ואפשר להתייחס אליה כפסיבית לחלוטין.

אם נמשיך עם דוגמאות מתחום הנדל"ן, במקום לקנות דירה להשקעה, אפשר להשקיע במיזם נדל"ן כלשהו, שאותו מנהלת ומפעילה חברה שמתעסקת בתחום הזה. 

במקרה כזה, אפשר להשקיע כסף ולא צריך לעשות עוד שום דבר מעבר לזה, כי החברה מבצעת את כל הפעולות האקטיביות, באמצעות הכסף שלך. 

כשמדובר על השקעה כזאת, שהיא פסיבית לחלוטין (חוץ מהעברת הכספים לחברה שמנהלת את הכספים), חשוב להבין שחלק מהכסף ילך גם עבור החברה עצמה.

אנחנו ישראלים, ואנחנו לא אוהבים לראות שמישהו מרוויח מהכסף שלנו. אם ההרגשה הזאת מוכרת גם לך, אולי כדאי לשנות את נקודת המבט: האנשים האלה, שגורמים לכסף שלך לעבוד בשבילך, מרוויחים גם ממך, אבל בעיקר הם עובדים בשבילך, והתשלום הוא על העבודה שלהם.

כל עוד הם מצליחים לייצר לך הכנסה פסיבית ראויה – הרווח כולו שלך. 

אם כבר שאלת את עצמך מה זה הכנסה פסיבית, ואיך עושים את זה, כדאי לחשוב על האפיקים השונים שניתן לייצר בהם הכנסה נוספת. 

השיטה של Digital Assets לייצר לך הכנסה פסיבית

בין כל האפיקים השונים, אנחנו מזמינים אותך להכיר את הדרך של Digital Assets לייצר הכנסות פסיביות ללקוחות שלה. 

אנחנו עוסקים בתחום הנדל"ן הדיגיטלי, ומייצרים למעשה נדל"ן מסחרי להשכרה. אם זה מבלבל אותך, אל דאגה – מיד נסביר. 

השיטה שלנו מאוד פשוטה: אנחנו מקימים אתרי אינטרנט לבעלי מקצוע בארצות הברית. לדוגמא, אנחנו יכולים להקים אתר לבונה בריכות בפילדלפיה או למתווך נדל"ן באוקלהומה.

את האתר הזה אנחנו מקדמים בגוגל, עד שהוא מגיע לתוצאות הראשונות במנועי החיפוש. בשלב הזה, כל מי שנמצא באוקלהומה ומחפש מתווך נדל"ן, ייחשף לאתר שלנו, ורבים מהם ייכנסו לאתר וישאירו פרטים.

כנראה מדובר יהיה באנשים שרוצים למכור או לקנות נכס באיזור. 

כשהאתר מתחיל לקבל לידים, הוא שווה הרבה כסף. בשלב הזה, צוותי המכירות שלנו מאתרים מתווך נדל"ן באוקלהומה, שישמח לעוד לקוחות. אנחנו מציעים לו לשכור את האתר תמורת דמי שכירות חודשית.

הלקוחות שלנו, שקנו נכס דיגיטלי, נהנים יחד איתנו מדמי השכירות. אתרים כאלה, שנקראים אתרי לידים בשפה המקצועית, מושכרים בדרך כלל בדמי שכירות של בין 500 ל-800 דולרים. 

אם שאלת את עצמך מה זה הכנסה פסיבית, כנראה שהבנת כבר שמדובר בהכנסה שלא צריך להתאמץ בשבילה בכלל. אנחנו ב-Digital Assets עושים את כל העבודה השחורה עבור הלקוחות שלנו, ודואגים שנכסים הדיגיטליים שלהם יהיו כמה שיותר רווחיים. 

כל מה שנותר ללקוחות שלהם לעשות זה ליהנות מדמי השכירות שנכנסים בכל חודש. הם כבר לא שואלים מה זה הכנסה פסיבית. הם כבר יודעים. 

קבל את כל הפרטים על נכסים דיגיטלים מניבים

כדאי לקרוא גם...